Ettevõtluse auhind: Disainirakendaja 2020

Disainirakendaja 2020 kategooriasse on oodatud Eesti ettevõtted, kelle edus on oluliseks komponendiks disain või kelle arendusprotsessi keskseks osaks on disainmõtlemine.

Disainirakendaja 2020 kategooria eesmärk on tunnustada ettevõtteid, kes on oma toodete või teenuste arendamisel ja ettevõtte juhtimisel edukalt disaini kasutanud.

TÄHTAEG: Ettevõtluse auhinna konkursile saab kandideerida kuni 10. juulini 2020.

Kes saab kandideerida?

Kandideerida saavad Eesti ettevõtted, kelle edus on oluliseks komponendiks disain või kelle arendusprotsessi keskseks osaks on disainmõtlemine.

Hindamiskriteeriumid ja hindamine

Hinnatakse järgmisi majandusnäitajaid (moodustab hindamisel kokku 30%):

1. 2019 I poolaasta müügitulu vs 2020 I poolaasta müügitulu
2. Uuest disainist tingitud käibe absoluutmaht 2019. aastal
3. Uuest disainist tingitud käibe protsentuaalne kasv perioodil 2017 vs 2019
4. Lisandväärtuse kasv töötaja kohta perioodil 2017 vs 2019

Kandideerimisega seotud info on kättesaadav EASi kodulehel.


„Ettevõtluse auhind 2020” on kõrgeim riigipoolne tunnustus ettevõtjatele, mida annavad välja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus ja Eesti Tööandjate Keskliit. Konkursi eesmärk on tunnustada parimaid Eesti ettevõtteid ja tõsta esile ettevõtlikkust ka majanduslikult keerulisel ajal. Ettevõtluse auhinna konkursil selguvad aasta parimad ettevõtted viies kategoorias – aasta eksportöör, aasta uuendaja, aasta pereettevõte, aasta disaini rakendaja ja aasta välisinvestor. Võitjad selgitatakse koostöös valdkonna asjatundjatega, kes hindavad ettevõtete majandusnäitajaid, väärtuseid kuid ka panust ühiskonda.