Dan Mikkin lahkus Brand Manuali osanikeringist


15. märtsil lahkus Dan Mikkin Brand Manuali osanikeringist.


12 aastat tagasi asutatud teenusedisainibüroo tegutseb uuenenud meeskonnaga edasi. Dan jätkab Brand Manualiga koostööd, pooleli on mitu projekti.

Fotol: Dan Mikkin

“Plaan on varsti aeg maha võtta ja seejärel aru pidada, kuidas edasi,” ütles Dan Mikkin. Lahkumise põhjusena tõi ta välja omanikevahelise nägemuste erinevuse ettevõtte edasise arengu osas.

“12 aasta jooksul kogunes kliente, projekte ja häid kogemusi kõvasti. Suurematest võiks mainida Wendret, kus alustasime identiteedist ja tooteportfelli korrastamisest ning jõudsime organisatsioonidisaini ja ringmajanduseni välja. Apollo, kellel aitasime muutuda raamatupoest selleks meelelahutuskontserniks, mis nad täna on (eks nad ikka ise muutusid, aga tahaks loota, et Brand Manuali meeskond oli õigetel ajahetkedel reaktiiviks). Venemaa hüpermarketikett O’key, kelle rebrandimisega üle hiiglasliku riigi tegelesime. Standardi rebrandimine, töö Orkla Eesti erinevate brändidega, Astri Grupile uue näo ja hingamise andmine. Mina olin nende projektide juures loomingulise tiimi juht, strateeg, teenusedisainer – vastavalt iga projekti eripärale. Mõnikord kõike korraga – enamustel juhtudel on eesmärgiks olnud luua tervklik disainisüsteem,” vaatas Dan Brand Manualis saavutatule tagasi.

“Aga on ka väiksemaid ja armsaid kliente, kellele on aastate jooksul õnnestunud hoogu juurde anda – Regio kartograafid, Kuplandi kaugtöövõrgustik, Pöide õlu. Olen aeg-ajalt joonistanud mõne logo või kujundanud pakendi, aga suuremat rahuldust sain sellest, kui õnnestus aidata kolleeg parema tulemuseni. Selle ajaga sain töötada koos nii mõnegi andeka talendiga ja tunnen uhkust nende loodud graafilise- või ekraanidisaini eest,” lisas ta.

Brand Manuali osanikeringi jäävad peale Dan Mikkini lahkumist Jaak Margus Klaar, Kaarel Mikkin ja Mihkel Virkus. Juhatusse kuulub lisaks osanikele ka Kaili Kallas.

Artikkel on refereeritud Turundajate Liidu (TULI) kodulehelt.Brand Manual