Alar Kotli rändnäitus

Alar Kotli oli Eesti oma Leonardo da Vinci - arhitekt, skulptor, maalikunstnik ja graafik. Ennekõike tuntakse teda aga kui rekonstrueeritud Estonia teatri ja Lauluväljaku arhitekti. Rändnäitus räägib Kotlist laiemalt kui arhitektist, kui laialdaste huvidega mehest Väike-Maarjast.

Näitus on teostatud lihtsatel vineertahvlitel. Trükk on teostatud otse puidule. Ning kõikjal on sümbolid, sümbolid ja sümbolid. See ongi lugu modernismi suurmeistrist.Projekti kaks kõige suuremat tehnilist piirangut – tellija väga piiratud eelarve ning näituse formaat, rändnäitus, osutusid määravateks disainilahenduse valikul. Ja nagu disainis tihti juhtub olema, osutusid piirangud kõige suuremates voorusteks ning disaini iseloomu määrajateks.


Valisime rändnäituse kandjateks lihtsad vineertahvlid, mis kolmekaupa kinnitatuna moodustasid iseseisvad stendid. Ohtralt kasutatud graafiline materjal trükiti otse vineertahvlitele, mis andis elegantse ja viimistletud tulemuse.Näitus on aasta jooksul olnud väljas pooles tosinas keskuses, kultuurimajas ja muuseumis. Teda on märgatud ja temast räägitakse. 2015. aastal hinnati näitus kulla vääriliseks Kuldmuna keskkonnadisaini kategoorias.

Tellija: Väike-Maarja Põllumeeste Selts, Kadri Kopso
www.velvet.ee/kotli
2014-2015

Disainibüroo: Velvet
velvet.eeVelvet, keskkonnadisain