Ajakiri ÕU

Välieluruumi ajakiri ÕU ilmub kaks korda aastas ja räägib väliruumist, avalikust ruumist ning maastikuarhitektuurist.

Ajakirjale oli vaja tekitada ühtne numbrist numbrisse korduv kujundus, kuid eesmärgiks oli säilitada ka iga numbri puhul väike sisule viitav detail. Muutuvaks elemendiks valisime värvi. Trükikulude vähendamiseks on enamus ajakirjast trükitud ühe värviga ning värvilised fotod koondatud vaid ühele või kahele poognale, mis on olnud ka läikival fotode värve esiletõstval paberil.


On võimalik, et tulevikus muutub kogu ajakiri ka muutub täisvärviliseks, kuid paberiks jääb endiselt õhuke peamiselt raamatute trükkimiseks mõeldud soodus ja kerge katmata paber. Tihti käib ajakirjaga kaasas ka mingi eriline lisa – poster, väljalõigatav makett, pakkepaber, väikeaedade kujundamise näidiprojektid või midagi muud põnevat.Koostöö tellijaga on olnud väga põnev, avardav ning viljakas. Paljud ideed ja ekstravagantsused oleme julgelt koos läbi katsetanud. Aastatepikkuse koostöö käigus saab tulemus areneda koos tegijatega.

Täna on ajakirjal on kindel nägu ja iseloom. Lugejaskond on pidevalt suurenenud ning toimetusele laekub tagasisidet aina rohkem.Rohkem pilte ja infot leiate siit
MTÜ Kino
alates 2012

Disainibüroo: Tuumik Stuudio
www.tuumik.eegraafiline disain, Tuumik Stuudio