Softrend + Reet Aus + Upcycling = jäätmevabadus!

Eesti mööblitootja Softrend alustas koostööd disaineri ja moeteoreetiku Reet Ausiga ning koostöös valmis diivanipatjade kollektsioon. Esmakordselt jõudis moedisainis kasutatav upcycling ka Eesti mööblitootmisesse.

6713

Väline efektsus on pehmete patjade puhul kõigest kohustuslikuks lisandiks. Neil mööblitükkidel on ka sisemine ilu – upcycling ehk väärtustav taaskasutus. Väärtustav taaskasutus tähendab seda, et need on algusest lõpuni valminud materjalist, mis Softrendi enda põhitoodangu tööstuslikust tootmisest üle jääb. Just nimelt sellest mis jääb üle, mitte sellest, millest kord juba midagi valmistatud on. Ehk siis katted on valmistatud puhtast ja uuest tekstiilist, mis varem tootmisülejäägina prügimäele transporditi. Softrend ‘i suunaks on väärtustav taaskasutus ja paindlik kombineerimine tootmisel, et saada täielikult jäätmevabaks ettevõtteks.

Uute lahenduste otsimine keskkonna ülekoormamise vältimiseks võib viia üllatavate ja stiilsete lahendusteni. Näiteks tumba täiteks olevad tatrakestad annavad tõuke lausa taaskasutust võimaldavate tööstusharude sümbioosile D.U.F.T – (design – upcycling – food – trend).

IMG_6720

Tootedisain, Tekstiilidisain