Kuuseehete comeback Eesti disainis
Berliinis resideeruv keraamik Raili Keiv töötab ja katsetab pidevalt erinevate ja vastuoluliste materjalidega, nagu betooni, savi ja portselan. Viimasel ajal on disainerile aga südamelähedaseks saanud just see viimane, võludes oma vastupidava täiuslikkuse ja haprusega. Peamiselt keraamilisi lauanõusid ja serviise disainiv Keiv piilub vahel ka väljapoole ning katsetab, mida sellest õrnast materjalist veel teha annab ja nii sündiski eelmise aasta jõulude eel portselanist jõuluehete seeria. Disainer ei jäänud oma geniaalselt lihtsa ideega üksi, vaid teeb aktiivselt koostööd teiste disainerite ja kunstnikega. Eelmise aasta seeria valmis koostöös Berliinis elava tüpograafi Anton Koovitiga. Ehteseeria käsitsi trükitud tekstid ja jõulusoovid pärinevad traditsioonilistest igihaljastest raamatutest ja jõululauludest. Munadelt leiab nii eesti, vene, inglise kui ka saksakeelseid jõulusoove ja sobib seega ideaalselt kaunistama iga kosmpoliidi jõulukuuske.
Retrohõngulised ja luksuslikud kuuseehted võeti disainisõprade seas väga hästi vastu (see nišs on peale Nõukoguaegsete kuuseehete turult kadumist praktiliselt täitmata) ja seetõttu otsustas Keiv seeriat edasi arendada ja sel aastal valmib limiteeritud ehteseeria, mida kaunistavad illustraator Ragne Uustalu loodud põhjamaised külaelustseenid. Kolmes eri suuruses ehted valmivad käsitsi Saksamaal ning tekstide ja illustratsioonidega jõuluehteid on omavahel mõnus kombineerida.
Portselanist muna on heaks lõuendiks ja nii sünnib ehetest ka mitmeid eritellimusprojekte. Näiteks hetkel on koostöös disainiagentuur AKUga loomisel spetsiaalne kollektsioon Eesti Riigkogule. Järgmiste jõulude eel lubas Raili Keiv kollektsiooni täiendada veel ühe koostööga kodumaise kunstnikuga, nii et jõulukuusel tuleks uute ehete jaoks piisavalt ruumi varuda.
graafiline disain, Tootedisain, Tüpograafia