Ringmajanduse KUIDAS? sessioon 5

Ringmajanduse KUIDAS? sessioon 5 ‘‘Ringdisaini praktilised tööriistad ja nende kasutamine‘‘


13. aprillil kell 16:00 - 17:30 tutvustame lähemalt ringdisaini auditit ja sprinti – metoodika, enesehindamise vahendeid ja jagame kogemusi. Sõna saavad Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna Keskuse (SEI), Eesti Disainikeskuse, Eesti Keskkonnajuhtimise Assotsiatsiooni (EKJA) esindajad ning ringmajanduse ja -disaini eksperdid, kes tutvustavad tööriistu ja jagavad oma kogemusi.


Ringmajanduse KUIDAS? sessioonid on avatud ruum ettevõtetele ja disaineritele oma kogemuste vahetamiseks. Sel korral on teemaks ringdisaini praktilised tööriistad ja nende kasutamine. Me väldime abstraktseid kontseptsioone ja otsime vastust küsimusele KUIDAS on asi ellu toodud. Miks on sellist ringmajanduse lahendust tegema hakatud? Kuidas selle arendamine käis (mis oli lihtne, põnev, raske)? Mis sellest lõpuks sai? Selline lähenemine aitab teistel ettevõtjatel õppida ja inspireeruda tegelikust kogemusest, mitte pelgalt ilusatest mõtetest.

Kuupäev: 13. aprill 2021
Kell: 16:00 - 17:30
Kõnelejad: Harri Moora, Joel Kotsjuba ja Kaarel Mikkin
Vestlust suunab: Kristiina Martin (SEI)
Keel: eesti
Koht: ZOOM
Maksumus: Tasuta
Sihtgrupp: ettevõtjad ja ettevõtete esindajad, disainerid, ringmajanduse eksperdid, tootearendajad, turundajad ja kõik teised huvilised.

REGISTREERI SIIN


Kõnelejad
:

Harri Moora on Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna Keskuse keskkonnakorralduse programmi juhataja ja vanemekspert ja Eesti Keskkonnajuhtimise Assotsiatsiooni (EKJA) juhatuse liige. Harri Mooral on magistrikraadi keskkonnapoliitika ja -majanduse valdkonnas (Lundi Ülikool) ja doktorikraadi keskkonnatehnoloogia valdkonnas (Tallinna Tehnikaülikool). Ta omab pikaajalist töökogemust säästva tarbimise ja tootmise, säästva jäätmekäitluse ja ringmajanduse valdkonnas. Harri Moora on osalenud eksperdina paljudes rahvusvahelistes arendusprojektides ja poliitikaanalüüsides ning viinud läbi ettevõtetele suunatud keskkonnajuhtimise ja öko(ring)disaini koolitusi. Igapäevane töö nii Eesti kui rahvusvaheliste ettevõtete ja avaliku sektori organisatsioonidega on andnud talle hea ülevaate ja sügava mõistmise erinevatest ringmajanduse strateegiatest ja lähenemistest.Joel Kotsjuba on oma professionaalses karjääris viimased 6 aastat aidanud ettevõtetel ja avaliku sektori asutustel ärilisi väljakutseid lahendada ja metoodiliselt innovatsiooni luua läbi kasutajakeskse mõtteviisi, teenuse- ja tootearendamise ning strateegilise disaini rakendamise. Viimased 4 aastat töötas Joel Disainiagentuuris Velvet ning vastutas strateegilise disaini, kasutajauurimuste ja teenusedisaini projektide planeerimise ja elluviimise eest. Alates 2021. aasta aprillist arendab Joel digiriigi teenuseid Majandus- ja Kommunikatsiooni-ministeeriumis teenusedisaini nõunikuna.Kaarel Mikkin on Eestis, Rootsis ja Hollandis tegutseva teenusedisaini ja brändingu ettevõtte Brand Manual üks asutajatest. Tal on pikaajaline töökogemus turunduses ja kommunikatsioonis, ent tänaseks on ta fokusseerunud ettevõtete äri- ja brändistrateegia väljatöötamisele koostöös ettevõtete juhtide ja omanikega. Ringmajandus on saanud igapäevaseks osaks Brand Manuali tööst, otsides võimalusi klientide toodete ja teenuste ärimudeleid parendada ja ringsemaks muuta. Seda sõltumata ettevõtte tegevusvaldkonnast - nii suured tootmisettevõtted kui ka digitaalsete teenuste arendajad omavad võimalust enda ja oma klientide teadlikkust tõsta ja keskkonnamõju vähendada.


Ringmajanduse KUIDAS? sessioone korraldavad Eesti Disainikeskus ja Eesti Keskkonnajuhtimise Assotsiatsioon.

Vaata KUIDAS? sessioonide salvestusi Eesti Disainikeskuse Youtube kanalis: https://www.youtube.com/watch?v=xW4Mt0yfXcIRingdisain