Disainibüroode võrgustik alustas taas


Pärast aastast pausi avas Disainikeskus taas Eesti disainibüroode võrgustiku, mis koondab Eesti silmapaistvamaid disainibüroosid erinevatest disainivaldkondadest.

Sooviavaldusi tuli palju ning 2016. aastaks otsustasime vastu võtta 46 disainibürood. Võrgustik koondab teenusepakkujad, kes on üsna erineva profiili, käekirja ning suurusega. Liikmete teenuste hulgast võib leida nii graafilise disaini, veebidisaini, teenusedisaini, UX, UI, tootearenduse, tootedisaini, protsessidisaini, pakendidisaini, animatsiooni, tööstusdisaini jne. Ka disainibüroode suurused varieeruvad, alates ühe inimese ettevõtetest kuni koguni 61 inimesega büroodeni. Valdavalt on liikmed Tallinnast, kuid sel korral on meil rõõm oma ridades näha lausa kaheksat disainibürood Tartust.


 MG 1639

Võrgustiku üks eesmärke on luua kontakte erinevate disainibüroode vahel, et soodustada kogemuste vahetamist ning koostööd. Juba meie esimesel võrgustiku kohtumisel tõdesid disainerid, et leidsid mitmeid potentsiaalseid koostööpartnereid erinevate projektide jaoks. Lisaks pakume liikmetele võimalusi erialasteks täiendkoolitusteks ning korraldame disaineritele ühise inspiratsioonireisi Berliini, külastama sealseid disainibüroosid, et jagada kogemusi ning luua uusi kontakte. Ühine reis oli ka disainerite jaoks üks olulisi argumente võrgustikuga liitumiseks. Ootame ka ise põnevusega kevadist Berliini sõitu.

Võrgustiku esmane eesmärk on aga luua kvaliteetne kontakt tellija ning teenusepakkuja vahel. Olles neutraalne osapool ning samas omades head ülevaadet Eesti disainivaldkonnast, pöördub Disainikeskuse poole pidevalt potentsiaalseid kliente nii era kui avalikust sektorist, otsides disainipartnerit. Disainibüroode võrgustik on meie jaoks nimekiri teenusepakkujaid, keda kindlasti julgeme soovitada ning hea meelega aitame viia sobiva tellija sobiva bürooga kokku.

Sellega seoses loob Disainikeskus disainibüroode andmebaasi, kus saab hea ülevaate erinevate disainivaldkondade parimatest tegijatest. Andmebaas annab võimaluse otsida sobivat partnerit, filtreerides disainibüroosid valdkonna, asukoha ja ettevõtte suuruse järgi. Edasi saab potentsiaalne klient tutvuda bürooga lähemalt ning uurida disainiblogis nende parimaid tehtud töid, et leida endale sobiva käekirja ning profiiliga partner. Kui siiski tundub, et otsust on raske teha, saab alati Disainikeskusest nõu küsida. Andmebaasi avame ühes Disainikeskuse uue veebiga juba 2016. aasta alguses.

Seega on, mida uuelt aastalt oodata ning meil on väga hea meel, et meie võrgustik on saanud nii mitmekesine ja meil on palju tugevaid partnereid, kellega koos uuele vastu minna!

Vaata disainibüroode võrgustiku liikmeid siit.