Ettevõtjale

Disain loob väärtust

Kõik konkurentsivõimelised tooted on kõrge kvaliteediga ja parima võimaliku hinna ja kvaliteedi suhtega. Neid võib eristada disain. Toodete tehnilist võimekust jäljendada on oluliselt lihtsam, kui jäljendada toote sõnumit, mainet, mugavust, kaasaskäivat teenindust ja kõike muud, mis eeldab strateegilist keskendumist disainile.  

Disain on loominguline ja kasutajakeskne probleemide lahendamise viis. Disain viib kokku ratsionaalse kliendile keskendumise loomingulisemate võimaluste ja meetoditega. Disain lisab tootele ja teenusele väärtust, mida klient tunneb, näeb ja hindab.  

Disainikasutust ettevõtetes jagatakse nelja astmesse. Neid astmeid mööda saab ronida disainitrepist üles ning igal astmel pakume disainikeskuse poolt sobivaid koolitusi ja teenuseid.

2013. aastal viisime läbi Disainikasutuse uuringu, mille kohaselt kasutavad Eesti ettevõtted disaini jätkuvalt tagasihoidlikult. Samas need ettevõtted, kes on viimase kahe aasta jooksul kasutanud professionaalset disainiteenust, näevad peamise praktilise kasuna paranenud kliendirahulolu ja kasvanud konkurentsivõimet.


Disainitrepp

1. aste

Disain ei mängi toodete ja teenuste arendamisel mingit rolli.    

2. aste

Disain on stiliseerimise ja välise kuvandi loomise vahend

3. aste

Disain on integreeritud arendusprotsessidesse.

4. aste

Disain on strateegia võtmeosa, et esile kutsuda pidevat innovatsiooni

Oled tegemas esimesi samme disainikasutuse suunas.

Loe disainiblogist lugusid ettevõtetest, kes on disaini abil oma ettevõtet ja tooteid arendanud. Lugusid ettevõtte arendamise vaatenurgast leiad lingi ’disain ettevõttes’ alt.

Loe ka Eesti disainibüroodest lugusid, et mõista, kuidas nad töötavad, millega tegelevad, kuidas võiks nendega koostööd teha?

Meie veebist leiad ka disainibüroode andmebaasi. Andmebaasis saad tutvuda Eesti disainibüroodega ja nende pakutava teenusega. Igale vajadusele leiab sobiva büroo.

Kui arvad, et disain võiks sinu ettevõtte arengus hakata olulist rolli mängima, aga sa ei tea veel täpselt kuidas, tule Eesti Disainikeskusesse nõustamisele. Baasnõustamine disaini võimalustest on ettevõtetele tasuta. Kirjuta ergo@disainikeskus.ee

Tule Disainikeskuse poolt korraldavatele koolitustele. Korraldame ettevõtjatele erinevaid disainialaseid koolitusi.

Disainist ettevõtjale, bränding, pakendikoolitus, teenusedisaini koolitus. Võime korraldada disainikoolituse ka Sinu ettevõttes – et hakata meeskonnaga mõistma ühetaoliselt võimalusi, mida disain pakkuda suudab. Telli meie uudiskiri, et saada infot koolituste kohta.

Tahaksid alustada arendustegevust koostöös disainibürooga, kuid ei ta täpselt millest ja kuidas alustada? Kas tegeleks logoga, brändiga või tootega või kõigega?

Osale Disainiveduri programmis. Kogenud disainijuht analüüsib Sinu ettevõttes disainikasutuse olukorda ja võimalusi ning peegeldab tulemusi ettevõtte võtmeisikutele. Programmis on ka lühike disainiprotsessi koolitus, mis lihtsustab edasise arendustegevuse mõistmist. Saad soovitusi disainirakendamise sammudeks ja koostööpartnerite valikuks. Disainijuht on Disainikeskusega koostööd tegev sõltumatu disainer-konsultant, kellega võid koostööd jätkata või valida uue koostööpartneri.

Oled juba teinud disaineritega koostööd ning tead, millised sammud võiks järgneda, kuid kõik tundub nagu soos kõndimine ja iga koostöö ei möödu oodatult. Tahaksid kellegi sõltumatuga aeg-ajalt nõu pidada ning arutada.  

Osale Disainibuldooseri programmis. Programmiga saab liituda järgmisel korral 2017. aastal. Telli meie uudiskiri ja saad õigeaegset infot oma ettevõtte registreerimiseks.  

Alati võid meile külla tulla ning arutada, mis võiks olla järgmine samm disainikasutuses. Ning ära unusta tellida meie uudiskirja, et kõikidest sündmustest õigeaegselt infot saada.

Oled edukas disainikasutaja ning kogenud oma ettevõttes disaini väärtust ja võimalusi. Sul on tööl ettevõttesisene disainer/disainijuht, kuid vahel teed koostööd disainibüroodega. Võid öelda, et sinu ettevõtte üheks eduteguriks on kaasaegne strateegiline disainikasutus.

Sinu kogemusest tahaksid kuulda ka teised ettevõtted. Tuleme kirjutame sinu ettevõttest disainiloo kohe, kui soovist märku annad. Kui sind ise leiame, siis võtame ühendust ja uurime, kas soovid oma eduloo tutvustamiseks esineda konverentsidel või anda intervjuusid ajakirjandusele.

Leia disainibüroo

Disainibüroode andmebaasist leiab 45 Eesti disainibüroo portfooliod.

Mine disainibüroode andmebaasi

Sündmused ettevõtjale

"Alustasime mõttega värskendada brändi, kuid jõudsime kogu ettevõtte struktuuri muutumiseni."


Marko Sverdlik
Proekspert

“See mõjus ja pani rattad liikuma."

Hele-Mai Metsal klienditeekonna uuringu järelduste esitlusest Tallinna Sadamas.
Tallinna Sadama infrastruktuuri arenduse osakonna juhataja

„Me oleksime hullult investeerinud, mõistmata tegelikku vajadust."

Jaano Inno, kirjeldades kliendikeskse arendustegevuse mõju
Regio müügi- ja turundusjuht

"Disainibuldooseri programmi tulemusel õppisid Proeksperdi juhid ennast kliendi kingadesse panema ning mõisteti, et teenuste kvaliteedi puhul on kõige olulisem klienti mõista."

Marko Sverdlik
Proekspert