Tule Disainituurile 29. märtsil

Disainituur toimub 29. märtsil ajavahemikus 17:00 - 19:00

Disainituur on kureeritud Eesti Disainikeskuse poolt ning osa Tallinn Music Week programmist. Disainituur kutsub inimesi uudistama, mis toimub Eesti disaini telgitagustes Telliskivi Loomelinnakus.


Kuna Disainikeskus on sel aastal keskendunud peamiselt ringdisaini, ringmajanduse jms uutele suundadele, mille raames koolitatakse ja suunatakse nii Eesti disainereid kui ka ettevõtteid mõtlema, siis külastatakse sel korral Disainituuril disainereid, kes lähtuvad oma toodete loomisel ringmajanduse põhimõtetest. Visiitidel Reet Ausi, Karl Annuse, Stella Soomlaisi stuudiotesse saab kuulda lähemalt nende loomisprotsessidest, miks jätkusuutlik tootmine on nende jaoks kuum teema ja miks tasuks üha enam selles suunas vaadata.

Disainituuri viib läbi Piret Mägi, kes on disainipromootor ja disaini-korraldaja. Tuur toimub inglise keeles.

Disainituuri programm:

17.00 Kogunemine Telliskivi Loomelinnaku peasissepääsu ees. Sissejuhatus Eesti disaini.
17:10 Külastame Reet Ausi stuudiot
17:45 Külastame Stella Soomlais studiot
18:20 Külastame Framed by Karl stuudiot
18:45 Liigume F-hoone juurest Loomelinnaku kvartalisse. Piret toob välja veel mõned põnevamad kohad linnakus, mida tasuks juba seal olles uudistada.

Avasta lähemalt disainirikkaid kohti Tallinnas Disainikaardi veebiversioonist

Reet Aus

Reet Aus on moedisainer, kelle südameasi on muuta moemaailma eetilisemaks. Tema väljatöötatud väärtustav taaskasutus ehk upcycling on protsess, mis võimaldab tootmises tekkivaid jääkmaterjale disaini abil tagasi tootmisse suunata, vähendades sellega märgatavalt moetööstuse keskkonnamõju. Iga riideese Reet Ausi kollektsioonis säästab keskmiselt 75% veest ning 88% energiast.

Stella Runnel (Stella Soomlais studio)

Oleme uhked oma kottide üle ja tunneme aukartust materjali ees, mida kasutame. Seetõttu teeme endast oleneva, et kasutada materjal ära võimalikult suures mahus. Stella Soomlaisi kottide disainid on loodud nii, et neist jääks võimalikult vähe lõikusjääke. Suuremaid nahatükke kasutame aksessuaaride valmistamisel (rahakotid, käepaelad ja võtmehoidjad). Väiksed tükid ärkavad ellu meie töötubades ja osa neist annetame käsitööringidele. Selliselt püüdleme järk-järgult täielikult jäätmevaba tootmise suunal.

Framed by Karl

Framed by Karli nime all tegutsev disainer Karl Annus on valmistanud eritellimusena prilliraame alates 2010. aastast. Stuudioriiulitelt leiad laia valiku valmisraame. Materjalivalik on kooskõlas Karli jätkusuutlikku tarbimist austava maailmavaatega: prilliraamide valmistamisel kasutab ta erinevaid väärispuite. Prillitootmisest üle jäänud materjalist valmistab Karl mansetinööpe, kõrvarõngaid ja käevõrusid.

Tutvu ka pop-up showruumiga: TMW 2019: Design Showroom INTRO

Tutvu kogu TMW programmiga