Disainiturg Kellawärk kujundused

Iga-aastane jõuluturg Kellawärk on üks Tartu Loomemajanduskeskuse suurimaid sündmusi.


Esimene disainiturg toimus 2010 aastal. Viie aasta jooksul arendasime välja ühtse kujundus-stiili ja rakendasime seda igal aastal veidi erinevalt. Siin näidatud tööd on pärit aastatest 2011-2013.

Loomemajandusvaldkonna tellijana oli LMK avatud põnevatele ideedele ja usaldas meid täielikult. Seega saime vaimu vabaks lasta ning katsetada kohati hullumeelsetena näivaid võtteid. Võtsime eesmärgiks arvutiekraanide juurest ära tulla ning oma käsitööoskusi kasutada. Teine eesmärk oli hoiduda klišeedeks saanud päkapikkude, jõulukuuskede ja lumehelveste kasutamisest kujunduselementidena.

2011 aastal lõikasime, kleepisime, voltisime, riputasime ja sättisime plakatipildi tarvis üles väikese stuudio, kus kasutatud pisemad detailid olid umbes 3x3 mm suurused.Paber ja kartong pakkusid meile materjalidena rohkelt võimalusi ka järgmisel aastal. 2012 aasta makett oli mitmetasandiline. Iga element väikeste tugede abil teistest kõrgemale tõstetud või madalamale lastud. Mõned detailid (näiteks puud) olid samad, mis aasta varasemal kujundusel, et hoida ühtset stiili. Kellawärk’12 plakat valiti 2013 aastal ka Haapsalu Graafilise Disaini Festivali raames Eesti kultuuriplakati kogusse.2013. aastal korraldasime ka Kellawärgi reklaamikampaaniat. Selle raames tegime koostöös Taiga Filmiga nö making of video, mida kasutasime reklaamklipina sotsiaalmeedias. Plakatipildi jaoks ehitasime tol korral ühte tühjana seisvasse ruumi fotostuudio ja elusuuruses set’i. Pärast reklaamfotode tegemist oli kõigil LMK ettevõtjatel, nende sõpradel ja teistelgi soovijatel võimalus tulla stuudiosse ja poseerida digitaalse jõulukaardi (reklaamflaieri) jaoks, Kõigile piltidele lisasime Kellawärgi logo ja toimumisaja. Pilte jagati Facebookis hulgaliselt ja tegemist oli edukaima kampaaniaga Kellawärgi ajaloos.

Klient: SA Tartu Loomemajanduskeskus
alates 2010

Disainibüroo: FAAZ
http://faaz.ee/


illustratsioon, graafiline disain