CollectNet

CollectNet, juhtiv tegija robootikapõhiste pakisaadetiste sektoris, võttis ühendust Mobi Labiga, et disainida nende kasutajakogemust ja arendada nende erinevaid mobiiliteenuseid ja -tooteid.

Pikaajaline koostöö CollectNetiga on andnud Mobi Labile võimaluse näha toodet kasvamas selle algusaegadest. Üks peamisi projekti väljakutseid oli ulatuslike kasutajauuringute läbiviimine, mille eesmärgiks oli tuvastada kõik võimalikud sihtrühmad, ära tunda nende vajadused ning kaardistada iga kasutajalugu ja -teekond. Käesoleva case study jaoks valisime välja ühe meie loodud kasutaja ning kirjeldasime päeva tema elus, seletades erinevaid kasutuslugusid.

Nutisaadetised ühe puute kaugusel

CollectNet koostöös Mobi Labiga tegid pakisaadetiste tööstuses revolutsiooni, tehes saadetised kõigile lihtsaks ja kättesaadavaks, pakkudes sealjuures parimat kasutajakogemust.


Tutvu Janega

Jane on noor neiu Viljandist. Ta elab üheskoos oma perega: poiss-sõber Markus, pisipoeg Martin ja väike kassipoeg. Kuigi Jane on hõivatud oma põhitööga, leiab ta siiski tänu CollectNetile aega, et tegeleda oma kudumisäriga. Jane alustab oma päeva ning lahkub kodust.


Saadetiste uksele toimetamine

Janele meeldib oma käsitööd otse kliendi uksele toimetada, isegi siis, kui neid kodus pole. Tänu CollectNeti hoonesisesele nutipostkasti teenusele saab ta rakenduses avada kliendi postkasti ja jätta sinna tellimuse.


Kood kui võti

Jane läheb nädalavahetusel oma poiss-sõbraga kauaoodatud puhkusele. Tema vanemad tulevad Tartust, et hoolitseda Martini ja kassipoja eest. Jane hoiustab oma varuvõtmed kõige lähimasse pakirobotisse. Tema vanemad saavad võtmed kätte saadetise avamiskoodiga.

Skaneeri ja korja

Jane on internetipoest tellinud lõnga ja ta soovib sellele järele minna, kasutades poe pakiautomaadi kiirteenindaja teenust.
Kasutades rakenduses kapiskännerit saab ta skaneerida postkasti QR koodi ja koguda oma ostud ilma järjekorras seismata.

Teated

Jane saab telefoni teate, et tema vanemad on võtmed kätte saanud. See on tema jaoks kergendus ning ta saab keskenduda oma tööle.


Saadetiste ajalugu

Päev on olnud kiire nagu tavaliselt. Jane jõuab pärast tööpäeva lõpuks koju. Ta uurib rakenduse ajalugu, et olla kindel, et tema kliendid on tellimused kätte saanud. Lõpuks on aeg perega lõõgastuda.


Disainibüroo: Mobi Lab


UX-UI, Mobi Lab