Ilmus uus ja täiustatud Tallinna Disainikaart

Kaart juhatab nii linnaelanikule kui ka turistile kätte kohad, kus leiab head eesti disaini. Täiendatud ja täiustatud kaardile on kantud silmapaistvalt kujundatud avalikud ruumid ja eesti disaini eksponeerivad ja müüvad kohad. Objektide valik on mitmekesine – kaardil on nii erilised söögikohad, kauplused, hotellid, näitusepinnad kui ka põnevad linnakeskkonnad.

"Disainikaart väärtustab ja tõstab esile head Eesti disaini, mida leidub siinsamas meie ümber kohtades, kus me seda alati ei märka. Tallinlastele pakub kaart võimalust uudistada varasemast tuttavaid paiku uues kontekstis – näiteks Valli baari, Kuku klubi või vana head kohvik Maiasmokka," avab kaardi tausta üks koostajatest, kunstiteadlane Kai Lobjakas.

Sõel tänavusele kaardile pääsemiseks oli senisest tihedam – piiratud arvu kohti soovis täita 27 disainiga tegelevat asutust. See näitab, et osatakse hinnata disaini kui keskkonna osa ning Disainikaarti väärt paikade tutvustajana. Ekspertidest koosneva komisjoni otsuse tahtel on kaardil valik eriilmelistest ja eri funktsiooniga ruumidest ja kohtadest, mis on aktuaalsed kaasajal, kuid olulised ka ajaloolises plaanis.

Tänavu satub kaart kindlasti enam turistide kätte, kes külastavad Tallinna kui Euroopa Kultuuripealinna.

"Turismiaasta on Tallinna jaoks alanud igati positiivselt. Tallinna väliskülastajate meelistegevuste hulka kuuluvad muuhulgas nii linnas jalutamine kui sisseostude tegemine. Tallinna Disainikaart on turistile tänuväärne abiline, mis juhatab kätte tee kohalike disainerite loomingu põnevate avastuste juurde," kinnitas Tallinna Ettevõtlusameti turismiosakonna juhataja Evelin Tsirk.

Tallinna Disainikaart on linnakaart, millel on kollaste numbritega tähistatud disainiga seotud paigad. Kaardi pöördel on iga objekti kohta toodud lühike tutvustus koos täpse aadressi ja lahtiolekuaegadega. Kohtade ülesleidmist lihtsustavad ruumide vaateakendele paigutatud tunnuskleebised. Igal kaardil on kombineeritud kaks keelt - kaart on saadaval eesti-inglise, vene-saksa, soome-rootsi ja jaapani-inglise keeles. Tasuta kaardi leiavad huvilised Tallinna turismiinfopunktidest, Eesti Disainikeskusest ning kaardil ära märgitud asutustest.