Coachinguprogramm 


Viis coach'i viis ettevõtet!

Nüüd on võimalus Eesti Disainikeskuse kaudu kaasata coach, et arendada oma disainiteenust pakkuvat ettevõtet. Näiteks leida üles uued potentsiaalid, hinnata oma kompetentse või hoopis saada tuge ekspordisuunalisteks tegevusteks.

Coachinguprogrammi oleme koondanud 5 arengueksperti, kelle hulgast saab disainiettevõte valida vastavalt oma eesmärkidele sobivaima. Coach’e saab kaasata nii ühe sessiooni tarbeks (1 – 3 tundi) kui ka pikemaajaliseks toetuseks (kuni 10 tundi). Ühe ettevõtte kogu coachinguprogrammi kestus on orienteeruvalt 3 kuud. Programmi kandideerimise tähtaeg on 12. aprill 2024.

Programmis osalemiseks saatke sooviavaldus e-kirjana aive@disainikeskus.ee. Sooviavalduses kirjeldage coaching’u eesmärki ja valige soovitud coach allolevast nimekirjast. Seejärel kaardistatakse ühiselt arenguvajadused ja pannakse paika kohtumisajad.

Millega saab coach ehk väline arengupartner aidata?

- Mõtestada ärimudeli komponente – mis aspektid äris aitavad süsteemselt tegutseda.
- Analüüsida tegevusi, mis on kõige tulutoovamad.
- Hinnata oma kompetentse - milliseid aspekte saab tugevdada või milliste osas tuleks otsida endale abilisi.
- Analüüsida oma ressursse – millised on tähtsad, milliseid tuleks edendada ja milliseid on vajaka.

Disainiteenust pakkuvatele ettevõtjatele suunatud coachingu programm koosneb individuaalsetest kohtumistest disainiettevõtte juhi või meeskonna ja coach’i vahel. Kohtumised sisaldavad endas tegevusi, mis aitavad ettevõttel saada oma äris professionaalsemaks ja tõhusamaks. Peale esimest kohtumist lepitakse kokku ühise koostöö tegevuskavas ja enne iga järgmist kohtumist võtab ettevõte endale teatud hulga ülesandeid, mis viivad nende arengut edasi või muudavad nende käitumist. Nimetatud ülesanded võivad olla seotud kas oma äritegevuse ümber kujundamise, arendamise, ekspordi alustamise või suurendamise, äripartnerite leidmise või vahetamisega.

Coach’i ülesanne on kohtumiste käigus olla aktiivne vestluspartner, kes esitab avatud küsimusi, peegeldab olukorda ja paneb ettevõtet mõtlema alternatiivide peale, millele nad võib-olla seni pole tulnud. Esimese asjana mõtestatakse ühiselt, et mis on ettevõtte ambitsioon – kuhu ta soovib jõuda coachingu protsessi lõpuks ja kuhu pikas perspektiivis. Seejärel aitab coach luua turvalise õhkkonna, kus saab läbi analüüsida eesmärkide poole liikumise alternatiivid. Edasi aitab coach seada fookuse ja lõpuks pannakse paika tegevused, millega ettevõte tegutsema hakkab. Programmis osaleja esitab iga kohtumise järgselt kokkuvõtva memo.

Kogu programmi (10 tunni) coachimise hind on 600 € +km

NB! Programmis saab osaleda kuni 5 väikese või keskmise suurusega disainiteenust pakkuvat ettevõtet.

Küsimuste korral võta ühendust Aivega: aive@disainikeskus.ee.

Coachingu programmi kaasrahastab Euroopa Ühtekuuluvusfond.

Teenuses osalemine on ettevõtte jaoks vähese tähtsusega abi (VTA) ja eeldab ettevõttelt piisava VTA jäägi olemasolu (coachingu programmi VTA maht ettevõttele on ca 3500€). VTA-d arvestatakse kontsernipõhiselt, seega kui ettevõte kuulub kontserni, siis ettevõttele jooksva majandusaasta ja kahe eelneva majandusaasta jooksul antud vähese tähtsusega abi ei tohi ületada koos teenuse raames antava toetusega vähese tähtsusega abi ülemmäära 300 000 eurot. Kontrolli ettevõtte VTA vaba jääki Rahandusministeeriumi lehelt!

Coachide nimekiri:


Katrin Oblikas Peretti. Foto: Egert Kamenik

Katrin Oblikas Peretti 

Katrin Oblikas Peretti PCC on ICF atesteeritud PCC (Professional Certified Coach), kellel on rohkem kui 20-aastane kogemus juhtide ja rahvusvaheliste meeskondade coachingu ning globaalse strateegilise juhtimise valdkonnas. Tema missiooniks on oma kogemuste ja tipptasemel coachingu-alaste teadmiste abil aidata kaasa Eesti organisatsioonikultuuri edendamisele.

Katrin on töötanud mitmetes juhtivates rollides, sealhulgas Mars Inc.-is ja Royal Caninis, kus ta on olnud tegevjuht, globaalse personalistrateegia meeskonna liige ning rahvusvaheline koolitaja. Tema tugev teoreetiline ja praktiline taust täieneb sooja, siira ja empaatilise lähenemisega, mis on aidanud tal aidata üle 2000 tunni kliente. Lisaks oma coachingu- ja juhtimiskogemusele on Katrin ka aktiivne koolitaja ja mentor, olles õpetanud coachide väljaõppe programme nii Eestis kui ka rahvusvaheliselt. Ta on ka MTÜ ICF Estonia endine juhatuse liige, kellest viimased kolm aastat olid ta ametis presidendina.

Katrin on sertifitseeritud C-IQ Conversational Intelligence coach ning omab mitmeid diplomeid ja tunnistusi coachingu ja juhtimise valdkonnas, sealhulgas Senior Practitioner Diploma in Executive Coaching AoEC-st (UK) ja Systemic Teamcoaching Certificate AoEC-st (UK).

Lisaks oma professionaalsele tegevusele on Katrin kirglik loodushuviline, kes veedab vaba aega koos prantsuse-itaalia päritolu abikaasaga matkaradu uurides ja eri maade gastronoomiat avastades.


Marika Raiski. Foto: Jake Farra

Marika Raiski

Coachina olen Sulle vastutuspartneriks, kes aitab luua süsteemse vaate eesmärkideni jõudmiseks. Aitan Sul seada sihte, püsida fookuses ja leida uusi loovaid lähenemisi. Seeläbi oled ise oma töös edukam, panustad ka ettevõtte kasvu ja iseenda arengusse ning lood endale paremat tulevikku. Minu professionaalne taust on enam kui 20 aastat inimeste juhtimist ning 4 aastat juhtimis- ja tiimcoachinina töötamist. Keskastmejuhina telekommunikatsiooni ja IT-ettevõttes töötades on minu töö osaks ettevõtte strateegia väljatöötamises osalemine ja selle elluviimine. Juhina olen süsteemne, sihipärane, inimesi kaasav ja tulemustele orienteeritud. Kogu oma juhtimistarkuse ning laialdase ampluaa coachingu metoodikaid ja taktikaid toon ka personaal- ja tiimcoachingutesse. Sobid koos minuga töötama, kui Sulle meeldib vastutada ning soovid ennast inimese ja juhina edasi arendada. Temaatikad, millega inimesed minu juurde tulevad on tulemuste saavutamine, karjääri edendamine, uute elusuundade leidmine, enese kehtestamine, juhtimisoskuste edendamine, konfliktsete olukordade lahendamine.

Olen atesteeritud professionaalne coach, seda ICF (International Coaching Federation) poolt väljastatud tasemega PCC (Professional Certified Coach). Enam kui 700 tunni coachimise käigus on minu coachida olnud teiste seas juhid ettevõtetest Bolt, Wise, Yolo, Elisa, Trinidad Wiseman, Telia.



Marko Rillo. Foto: Erakogu

Marko Rillo

Marko Rillo (PhD, MA) on IT ja konsultatsiooni valdkonna ettevõtja. Konsultandina on ta eraettevõtete, Euroopa Komisjoni, EBRD või ÜRO tellimusel aidanud erinevates riikides uuendada ärimudeleid, luua innovaatilisi algatusi ja sõnastada uusi strateegiaid.

Coachingu vallas on Marko lõpetanud 2015. aastal Erickson International täismahus ICF-sertifitseeritud coaching koolitusprogrammi ja töötanud mitmekümne eraettevõtte juhi coachina. Tema coaching-klientide hulgas on olnud mitmeid Eesti tippjuhte, disaini valdkonna väikefirmasi, startup ettevõtete juhte rohetehnoloogia, haridustehnoloogia ja heaolu valdkonnas. Lisaks on ta coachina toetanud ÜRO põgenike abiorganisatsiooni UNHCR 40 keskastme juhi tegevust eri maailma kriisipiirkondades. Aastal 2009. sai Marko LEGO Foundation poolt sertifitseeritud kui rühmaarutelude moderaator ja coach ning omandas LEGO Serious Play metoodika koolitaja sertifikaadi. Lisaks on Marko läbinud Academy of Executive Coaching sissejuhatava koolitusprogrammi ja saanud nende tunnustatud metoodika põhjal tunnistuse "The Executive Coaching Certificate".

Lisaks eelpooltoodule on Markol juhtimise doktorikraad University of St.Gallenist (Šveits). Varasemalt on tal TalTech majandusmagistri kraad ja Estonian Business Schooli bakalaureusekraad. Strateegia ja innovatsiooni vallas on ta ennast täiendanud ka INSEADis, IESEs, Aarhus University's ja Lappeenranta University ofTechnology's. Oma vabal ajal veab ta eest sotsiaalset algatust Helge Kool, mis aitab muuta õpilaste koolipäevad rõõmsamaks.



Mart Kikas. Foto: Erakogu

Mart Kikas

Mart Kikas- ärimentor, nõustaja ja koolitaja ärimudelite ning innovatsiooni juhtimise valdkondades, juhtimis-coach.

1990ndate algul käivitas ja juhtis Mart reklaami- ning kirjastamisettevõtteid. Seejärel töötas kahes pangas turunduse ja elektroonilise panganduse keskastme juhina. Pärast Kodakondsus- ja Migratsiooniameti peadirektori asetäitja ametit suundus Norrasse, kus omandas MBA kraadi. Järgnes 10 aastat suurde Skandinaavia meediakontserni kuuluva mobiilsete teenuste ettevõte tippjuhtkonnas, kus Mart vastutas Soome ja Baltikumi tütarettevõtete eest ning juhtis ühe valdkonna äriarendust.

Alates 2011. aastast on Mart tegelenud ärimentori, nõustaja, koolitaja ja õppejõuna ärimudelite ning innovatsiooni juhtimise teemadega. Sealhulgas Eesti Arengufondis, Tartu Ülikoolis, Estonian Business Schoolis, Eesti Kunstiakadeemias, Porto Business Schoolis Portugalis, Ternopil Business Schoolis Ukrainas. Mardil on innovatsiooni juhtimise vallas doktorikaad Estonian Business Schoolist.

Ärimentori ja coachina on Mart toetanud sadade tiimide, ettevõtete ja juhtide arengut nii Eestis kui välismaal ning ta on ise koolitanud kümneid ärimentoreid. Coachi kvalifikatsioon: Executive Coaching Practitioner Diploma ja International Systemic Team Coaching Certificate (2014, AoEC / Academy of Executive Coaching, UK).

Jüri Kriisemann. Foto: Erakogu

Jüri Kriisemann

Jüri Kriisemann on ICF Estonia liige ja coachinud erineva tasemega juhte viimased 15 aastat. Jüri ise positsioneerib ennast coachingu protsessis peegeldajaks ning soovib, et inimesi hinnatakse mitte nende vastuste, vaid esitatud küsimuste järgi. Oma töös juhindub ta Hiina filosoofi LaoZi mõttest, et hea küsimus ei ole õige ja õige küsimus ei ole hea. Sellest tulenevalt ei ole coachingu sessioon mugav jalutuskäik pargiteel, vaid tõsine kohtumine iseendaga. Kui oled selleks valmis, siis on Jüri just sinu jaoks sobiv peegeldaja.